Main menu

vancouver

Kanada Transit Vize

Kanada transit vizesi başvuruları Kanada Büyükeçiliği tarafından yetki verilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla veya yetkili seyahat acenteleri tarafından yapılabilmektedir. Kanada transit vize başvurusu için Kanada konsolosluğu tarafından istenilen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak hazırlanmış olması şarttır. Belgelerin fotokopisi başvuru için yeterli iken, Kanada konsolosluğu’nun orijinal olmasını istediği evraklar da vardır.

Kanada Vize İşlemleri İçin Bizi Arayın!

Evrakların gidiş amacına uygun olarak hazırlanıp, Kanada konsolosluğuna sunulması gerekmektedir. Kanada konsolosuğuna başvuru yapılabilmesi için öncelikle evrakların tam olarak hazırlanması ve randevu alınmalıdır. Randevu alınmadan Kanada transit vize başvurusu yapılamaz.

 

• Kanada vize başvuru formu

Kanada vizesi başvurusu yapabilmek için Kanada online vize başvuru formunun eksiksiz, doğru olarak doldurulması ve Kanada vizesi başvurusu sırasında Kanada konsolosluğuna sunulan evrakları destekleyecek bilgi içermesi gerekmektedir. Ayrıca Kanada vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır. Reşit olmayan (18 yaşından küçükler) başvuru sahiplerinin formları ebeveynleri tarafından imzalanacaktır.

• Pasaport

Kanada transit vize başvurusu yapılırken pasaport aslı sunulması gerekir. Sunulan pasaport aslı’nın 10 yıl içinde alınmış olması, en az 2 boş sayfasının bulunması, yıpranmamış, yırtılmamış ve dönüş tarihinden sonra minimum 6 ay geçerliliği olması kuralı vardır.

• Biyometrik Fotoğraf

Kanada transit vize başvurusu için 2 adet biyometrik fotoğraf sunulması gerekmektedir. Sunulan biyometrik fotoğrafın 3,5 x 4,5 mm boyutunda, arka fon beyaz olarak çektirilmesi şarttır. Ayrıca Kanada vizesi için sunulan biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekmektedir.

• Uçak Bileti Rezervasyonu

Kanada transit vizesi alabilmek için uçak bileti rezervasyonu sunulan evraklar içerisinde yer almalıdır. Uçak bileti rezervasyonunu, Kanada’ya transit olarak uğranılacağını göstermelidir.

• Banka Hesap Dökümü

Kanada vizesi başvurusu esnasında finansal durumu gösterir banka hesap dökümü sunulmalıdır. Banka hesap dökümü güncel, son 3 ay hesap hareketlerini gösterir, bakiyeli, banka tarafından kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. Kanada konsolosluğu kurallarına göre ıslak imzalı ve güncel olmayan hesap dökümleri kabul edilmemektedir.

• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Kimlik fotokopisi

Kanada transit vize başvurusunda ibraz edilmesi gereken bir diğer evrak ise nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisidir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği mutlaka yerleşim yerini göstermelidir. Yerleşim yerini içermeyen vukuatlı nüfus kayıt örneği kabul edilmez ve Kanada vize başvurusu yapılamaz.